Doğalgaz Faturası Ödeme


dogalgaz faturasi odeme
dogalgaz faturasi odeme

Doğalgaz Faturası Sorgulama: Dünyada doğalgaz önem sıralamasına göre petrolden sonra yakıt olarak 2.sırada gelir. Antarktika dışında her kıtada üretilmektedir. Ülkemizde doğalgaz ilk olarak 1976 yılında Pınarhisar da bir çimento fabrikasında kullanılmıştır. Şimdilerde ise çoğu evde ısınma amaçlı kullanılmakta. Rusya, İran, Azerbaycan, Nijerya ve  Cezayir doğalgaz ithal ettiğimiz ülkelerdir.

Doğalgaz Faturası Hesaplama

Her kış öncesi doğalgaza zam gelecek mi? Gelecekse miktarı ne olacak, ilk etapta ne kadarlık bir miktar yükleme yapmalıyım gibi sorular sormaya başlarız. Çoğumuz doğalgaz fiyatlarının yüksekliğinden şikayet ederiz. Fakat sonunda kışı sıcak bir şekilde geçirmemiz gerektiğinden bu şikayetler şikayet ötesine geçmez.Ülkemizde doğalgaz fatura ödemesi iki şekilde gerçekleşir. Birincisi harcadığınız kadarı size faturalandırılır, ikincisi ise ön ödemeli sayaca sahipseniz yükleme noktalarından belirlediğiniz miktar kadar kontör yükleyerek.

Doğalgaz Faturası Öde

Faturalarınızı  doğalgaz şirketine ait veznelere ya da anlaşmalı bankalara ödeyebilirsiniz. Bu ödeme noktalarından biri ise PTT vezneleridir. ÖTV ve KDV unsurlarını da faturanıza yansır. Gecikme zammı aylık 1,40 olarak uygulanmaktadır. Faturalarınızda herhangi bir itirazda bulunmak istediğinizde işe başvuracağınız yer ise yine abone vezneleridir. Şikayetlerinizi şahsen, yazılı olarak, faksla, telefonla ya da internet aracılığıyla yapabilirsiniz. Şikayetleriniz yaklaşık 10- 15 güne kadar cevap verilir ve haklı olmanız durumunda fatura yeniden düzenlenir. Faturanızın 15 gün gecikmesi durumunda 3 gün önceden haber verilerek hattınız kesilir.

İnternetten Doğalgaz Faturası Ödeme

Doğalgaz rezervlerine sahip olmadığımızdan dolayı ülkemizdeki fiyatlar maalesef makul değil. İnsanlar gelen zamlardan sürekli şikayet eder durumda. Ama temel ihtiyaç sınıfında olduğundan dolayı mecburen bütçemizden fedakarlıklar yaparak fatura ödemelerini yapabiliyoruz. Aslında Türkiye de mevcut doğalgaz arama ve sondaj çalışmaları halen devam etmektedir. Çeşitli bölgelerde mevcut olup sondaj çalışmaları yetersizdir. Henüz bu konuda yeterli bir altyapıya sahip değiliz.

Doğalgaz Ödeme

İlerleyen tarihlerde sondaj çalışmalarında profesyonelleşip dışa bağımlılığın ortadan kaldırılması ümit ediliyor.Doğalgaz ısınma aracı olarak diğer yakıtlara göre daha temiz ve daha pratik olduğundan dolayı şu anda tercih sıralamasında birinci. Önümüzdeki yüzyıl içerisinde vazgeçilmez bir yakıt türü olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Üstelik yeryüzünde çoğu kıtada bulunması onu daha cazip kılmakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*