Denizli Valiliği


denizli valiligi
denizli valiligi

Denizli Valiliği Protokol Listesi: Denizli’nin tozu, kızı ve horozu meşhurdur derler. Kaplıcaları, antik kentleri, eşsiz travertenleri sayesinde dünyaca ünlü olmuş Pamukkale’si ile zengin bir tarihe, kültüre ve turizme sahiptir.Denizli denince ilk akla gelen yer Pamukkale’dir. Kaplıcaları ve akan sularından kalan karbonat mineralleri terasları ve travertenleri ile tüm dünyanın ilgisini üzerine çeken bir yerdir. Pamukkale Unesco tarafından belirlenen dünya mirası listesinde yer almaktadır.

Denizli Valiliği Duyuruları

Hierapolis Arkeoloji Müzesi Denizli’de yer alan Hierapolis kazılarında ortaya çıkan eserleri kapsamaktadır. İlimizde ayrıca Atatürk Etnografya müzesi de yer almaktadır. Osmanlı’dan kalma takı, giyim ve ev eşyalarının yanı sıra Atatürk’ün Denizli’ye geldiğinde kaldığı odada yer alan gardırop, pirinç başlıklı karyola, barok stili bir çalışma masası bulunmaktadır.Denizli’nin en çok beğenilen bir başka ilçesi de Buldan’dır.

Denizli Valiliği Adresi

Buldan bezi oldukça meşhurdur. Eğer çeyizlik eşya alacaksanız hem uygun fiyatlarla hem de çok beğenilen çeşitleri ile tanışmak adına Buldan’a mutlaka gitmelisiniz. Buldan’ın el emeği göz nuru el işleri dünyanın her yerine ihraç edilmektedir. Buldan’a gittiğinizde Evliya zade konağını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 Denizli Valiliği Telefonu

Konakta eski el tezgâhlarında üretime hala devam etmekte ve ünlü markalarla çalışmaktadırlar. Konakta dilerseniz alış veriş yapabilir dilerseniz de sıcak bir çay ya da kahve yudumlayabilirsiniz. Buldan’da ayrıca Buldan Yaylasına gidebilirsiniz. Doğal ortamda huzur bulabilirsiniz.Denizli mutfağı genel olarak sebze ağırlıklıdır. Özellikle patlıcan yemekleri çok fazladır. Çaput aşı, Alaçora, Un çorbası, Darı ekmeği, Tirit, Doğrameç, Kaçamak ve patlıcan kebabı bilinen ve sevilen yemekleri arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*