Çocuk Parası Sorgulama


cocuk parasi sorgulama
cocuk parasi sorgulama

Çocuk Parası Sorgulaması: Devlet hizmetlerinin tüm işlemleri internete taşındığı günümüzde çocuk parası sorgulama işlemi de e devlet sistemi üzerinden iş görmezlik ödeme kapsamında yapılmaktadır.Çocuk parası sorgulama işlemi yapmak için öncelikle  e devlet şifresi alınması gerekir.E devlet şifresini ise PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alınmaktadır.

E Devlet Çocuk Parası Sorgulama

E devlet şifresi aldıktan sonra iş görmezlik ödeme sistemine girip çocuk parası  sorgulama işlemi yapılabilir.Çocuk parası almak için doğum yapan kadının doğum yapmadan önce ki yıl içerisinde en az 120 gün çalışmış olması gerekir.

Çocuk Parası Sorgulama 2017

Doğum yapan kişi 120 gün çalışmış ise vizite kağıdı ve doğum raporu ile sosyal güvenlik kurumuna başvuruda bulunması gerekecektir.Bu şekilde çocuk parası , diğer adıyla doğum parası alabilirler.Çocuk parası 2017 yılında alt yapısı değişip miktarlar ve çocuk sayıları da artmıştır.

Çocuk Parası Hesaplama – Çocuk parası ne kadar 2017

2017 yılında 3 veya da daha fazla çocuğu olana 300 tl bez ve sür yardımı yapılacağı meclis kulislerinde konuşulan bir haberdir.3 veya daha fazla çocuğu olana yapılan bu yardımlar her 3 ayda bir olmak üzere yılda 4 defa yapılacağı söylenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*