Bursa Valiliği


bursa valiligi
bursa valiligi

Bursa Valiliği Protokol Listesi: Bursa, camileri, türbeleri, kestane şekeri, teleferiği, dağı, ipek, kadife ve kılıç kalkan oyunu ile meşhurdur. Ayrıca tekstili, bıçakları Roma ve Bizans döneminden kalma tarihi eserleri, müzeleri, medrese ve hamamları, çeşmeleri, parkları, termal kaplıcaları, İskender Kebabı ile de oldukça ünlüdür.  Bursa’da gezilecek ve görülecek o kadar çok yer var ki bu ilimizde her dakikanız dolu dolu geçecek. Ulucami ve Yeşil Cami’nin ihtişamı ile gözleriniz kamaşacak. Uludağ’ın heybetiyle sarsılacaksınız.

Bursa Valiliği Duyuruları

Bir de çok beğeneceğiniz emekliler parkı mevcut. Emekli olduğunda toprakla ilgilenmek isteyen herkesin artık bir arsa veya arazi sahibi olmasına gerek yok. Bursa’nın eski belediye başkanı Ekrem Barışık, Almanya’da gördüğü farklı bir uygulamayı Bursa’ya kazandırmış. Dere yatağını düzelttirerek 250 m2 lik bahçeler oluşturmuşlar. İçerisine kulübeler yapıp; etrafını tel örgüler ile çevirmişler. Bu şekilde emeklilere kiraya vermektedirler. Bahçeyi kiralayabilmek için ilk şart emekli olmak. İkinci ve en önemli şart ise bahçeyi ekip biçmektir.

Bursa Valiliği Adresi

Kimi çiçek yetiştiriyor bu güzel bahçelerde kimi ise meyve ve sebze. Üstelik bu bahçelerden yiyeceğiniz meyve ve sebzelerin tadına doyum olmuyor.  Eğer kış mevsiminde gidecekseniz Uludağ’a çıkıp birbirinden lüks ve konforlu otellerde kalarak kış sporlarının tamamını yapabilirsiniz. Ya da kaplıcalara giderek rahatlayabilir kim bilir belki de tamamen şifa bulabilirsiniz.

Bursa Valiliği Telefonu

Bursa’da oldukça ilginç bir müze yer almaktadır. Anadolu Arabaları Müzesi’ni de ziyaret etme imkânına sahipsiniz. Balıkesir öküz arabası, Tokat Kağnı, Eskişehir Tatar arabası, İstanbul çarklısı, Top arabası ve Tofaş’ın 30 yılda ürettiği arabalardan 10 adet yer almaktadır. Murat 124, Murat 131 ve ilk Kartal’ı görmeniz mümkündür.  Bursa’ya gitmişseniz eğer sevdiklerinize hediye olarak kestane şekeri almayı unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*