Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü


bursa milli egitim mudurlugu
bursa milli egitim mudurlugu

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa ili Osmangazi ilçesinin Selçukhatun mahallesinde(Konakardı sk) yer almaktadır. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla GÜLSAR’ dır.  12.03.2008 tarihinden beri (beş yıla yakın bir süredir) Bursa da görev yapmaktadır.Bursa Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı toplam 536 ilkokul,432 ortaokul,164 lise, 35 ana okul bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bazı ilçelerde rehberlik ve araştırma merkezleri, sanat okulları, özel eğitim veren okullar bulunmaktadır.

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Bursa da devlete bağlı Uludağ Üniversitesi ve Teknik Üniversitesi, vakıf Üniversitesi olarak da Orhangazi Üniversitesi bulunmaktadır.Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçen yıl başlatmış olduğu EFQM çalışmasına milli eğitim kadrosundaki personelini de dâhil etmektedir. Böylece kadrosunda bulunan personelinin de eğitimdeki amaçtan yararlanmasını sağlamaktadır. Bursa’da ortaöğretim öğrencileri için deney yaparak geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek üzere Bursa Bilim Teknik Merkezi ve AÇEV’in yardımıyla Okullar Hayat Olsun proje kapsamında okuma yazmaya hazırlık kursları açılmış bulunmaktadır.

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Ayrıca EFQM Mükemmellik modeli çerçevesinde farkındalık yaratmak amacıyla “Yeşil Elma” figürü ile “Çalışan Kazanır” sloganı ile şehrin değişik yerlerine asılan bilbordlar ile öğrenciler motive edilmeye çalışılmaktadır. Çevre bilinci gelişen öğrenciler TEMA sivil toplum örgütüne üye olarak çevreye duyarlılıklarını göstermiş bulunmaktadırlar. Çevreye duyarlılığın çevreyi koruma alışkanlığının yaygınlaşması için ilk öğretim okullarında çevre konulu paneller ve dersler verilmekle birlikte öğrencilere bu konu benimsetilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*