Bursa İl Sağlık Müdürlüğü


bursa il saglik mudurlugu
bursa il saglik mudurlugu

Bursa Sağlık Müdürlüğü: Bursa Sağlık Müdürlüğü, Bursa’nın Osmangazi ilçesinin Hüdavendigar Mahallesi Hat Caddesi’nde yer almaktadır. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN’dır. 2005-2006 yılları arasında Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde Başhekim yardımcısı olan Akan sonra A.Ö.S Onkoloji Hastanesi’nde hekim olarak görev yaptı ve sonra Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne ataması yapıldı.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 26 tane şehir merkezinde, 23 tane ilçelerde olmak koşuluyla toplam 49 istasyon bulunmaktadır. İstasyonlarda ise 24 saat boyunca deneyimli bir ekip hazır beklemektedir. Acil durumda 112’yi tuşlayan  yardıma ihtiyacı olan birine kontrol merkezinde görevli bir doktor ve altı sağlık personelinden oluşan ekip hizmet vermektedir. Otomatik kaydedilen çağrıya nöbetçi hekim inceledikten sonra değerlendirerek, gerektiği  zaman en yakın istasyondan adrese bir acil yardım ambulansı ve ekibi yollayarak gerekli yardımı sağlamaktadır.


Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Bursa İl Sağlık Müdürlüğünün “Bursa Hayat Veriyor” sloganlı bağış kampanyasına destek olmak ve organ bağışına dikkat çekmek isteyen sivil toplum kuruluşları değişik etkinlikler düzenlemektedirler. Yürüyüşler düzenleyerek, broşürler dağıtarak organ bağışlamanın bir can kurtarmak anlamına geldiğine dikkat çekilerek etkinlikler yapılmaktadır. Kapsamlı ağız ve diş sağlığı haritası çıkarma amacıyla diş taraması projesi yapılarak çocuklara diş sağlığı ve fırçalama şuuru kazandırılmış bulunmaktadır. Ülkemizde tüm illerde sağlık müdürlüklerinin bu şekilde yürütmüş olduğu çalışmalar bulunmaktadır. bu çalışmalar insanlar için yararlı bir nitelik taşıdığı için önemli yerlerdedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*