Bursa Büyükşehir Belediyesi


bursa buyuksehir belediyesi
bursa buyuksehir belediyesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları: Bursa söylenenlere göre öncelikle Tahtalıköyünde kurulmuştur. Büyük kültürlerin beşiği olmuştur Bursa şehri bulunduğu konum nedeni ile hem Asya hem Avrupa arasında olduğu için iki kültürden de etkilenmiştir. Bursa Marmara bölgesinin Güney Marmara bölümünde kuzey daireleri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin 4. Büyük şehridir aynı zamanda Uludağları boyuna kurulmuş ve gelişmiş bir şehrimizdir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Adresi

Ulaşım olarak kara ve denizden tamamen yararlanmakta ve oldukça rahat ulaşımı vardır. Kültürel olarak oldukça zengin olan şehrimizde bulunan müzeler Arkeoloji Müzesi, Türk-İslam Eserleri Müzesi, Atatürk Müzesi, Osmanlı Evi Müzesi, Mudanya Mütareke Evi Müzesi, İznik Müzesi, İznik Ayasofya Müzesi, İznik Çini Ocakları gibi önemli tarihi değerlerimiz bulunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Bursa’ya uzaklığı 36 km olan Uludağ, Ülkemizin en gözde kış sporlarına olanak sağlayan oldukça turizme katkı sağlayan bir alana sahip olması daha çağdaş bir şehir yapmıştır. Bursa’yı Mustafakemalpaşa’ya bağlayan 82 km’lik yol ayvaini mağarasının yanından geçer. Bursa Osmanlı imparatorluğunun başkenti olduktan sonra hızla gelişmiş ve büyük bayındırlık çalışmalarına sahne olmuştur.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Orta Doğu ülkelerinden gelen yollarını üzerine yönlendirerek sanayi ve kültür şehirlerinden biri haline gelmiştir. Kültür merkezlerinin de çoğunlukla yer aldığı bu şehir insanları ve turistleri büyüleyerek kendisine hayran bırakmıştır. Her yönden ilgi odağı olmayı başarmış ve çağdaş bir şehir haline gelerek büyük şehir olmuştur. Geçim kaynakları genelde çiftçilikle ve hayvancılıkla uğraşmaktalar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*