Burdur Valiliği


burdur valiligi
burdur valiligi

Burdur Valiliği Protokol Listesi: Burdur, Burdur gölü ile meşhur ilimizdir. Burdur gölü Türkiye’nin 7. büyük gölüdür.  Uzunluğu 34 km’ dir. Göl çay ve yer altı suları ile beslenmektedir. Burdur Gölü’nün kıyısında Çentik plajı yer almaktadır. Ayrıca çevresinde konaklamak isteyenler için otel ve gazinolar bulunmaktadır.

Burdur Valiliği Duyuruları

Burdur’da görülmesi gereken en önemli yerlerden bir tanesi İnsuyu mağarasıdır. İçinde 9 adet gölcük bulunmaktadır. Mide rahatsızlığı, şeker hastalığına mağara içerisinde ki suyun iyi geldiği söylenmektedir. Yaz aylarında Burdur’un en çok ilgi çeken yerlerinden biridir. İnsuyu mağarası önünde bir gazino, kamp yeri ve otopark mevcuttur.

Burdur Valiliği Adresi

Burdur’da birçok mesire yeri de mevcuttur. Susalık tepesi, Koca Pınar, Sultan Pınarı, Eren, Ardıç, Dirmil ( Altın Yayla ), Kestel Pınarı Burdur’un mesire yerleridir.Burdur’un eserlerinden saat kulesi Ulu Camii’nin yakınında yer almaktadır. 30 metre yükseklikte ki bu saat kulesi 6 boğumludur. 4. Boğumda şehrin dört yanına bakan dört adet saat yerleştirilmiştir. Saatlerin üzerinde de bir oda bulunmaktadır.

Burdur Valiliği İletişim

Daha sonra Osmanlı’dan kalan bir miras olan Baki Bey konağı ziyaret edilmelidir. Baki Bey konağından sonra TAŞ oda ve Mısırlılar evini ziyaret edebilirsiniz.Burdur’un yemek kültürü de son derece dikkat çekmektedir. Burdur’a gidip keçi etinden yapılan ünlü Burdur şiş kebabının tadına mutlaka bakılmalıdır. Ayrıca kabak helvası, ceviz ezmesi, sac böreği, et böreği, Burdur muhallebisi de Burdur’da tadılabilecek lezzetler arasındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*