Bordro Öğrenme


bordro ogrenme
bordro ogrenme

Bordro Sorgulama: Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler ve özellikle internet sayesinde her şey artık çok daha kolay ilerleyebiliyor. İnternetin sağladığı kolaylıklar eskilerin deyişiyle “devlet kapısı”nda işi olanların da yararına işliyor. Devlet tarafından başlatılan e Devlet uygulaması sayesinde artık vatandaşlar hastanelerden randevu almaktan tutun da ssk sorgulamasına devlet bankalarında halledilmesi gereken işlerine kadar pek çok konuda sadece bir tıkla yardım alabiliyorlar. Bu konuda ilk olarak yapmanız gereken şey bir e devlet şifresine sahip olmak.  Bunun için de bulunduğunuz bölgedeki PTT merkezlerine gitmeniz yeterli olacaktır. E devlet şifresini edindikten sonra da internette e devlet sisteminde yer alan uygulamalara bu şifre ile giriş yapabilirsiniz.

E Bordro Öğrenme 2017

E devlet sisteminde en çok sorgulanan konulardan biri de bordro öğrenme. Şimdi bu sisteme giriş yapmanız ve bordronuzu sorgulamak için izlemeniz gereken yola bir göz atalım. Önce www.ebordro.muhasebat.gov.tr sayfasına giriş yapmanız gerekli. Sayfaya girdikten sonra karşınıza çıkan ekrandan önce TC kimlik numaranızı ve sonra sırasıyla memuriyet sicil numaranızı veya emekli sicil numaranızı girdikten sonra alt kısımdaki kutucuklardan hizmet döneminize ait yıl ve ay bilgilerini seçmeniz gerekmekte.

E Devlet  Bordro Sorgulama

Hemen sonrasında yer alan kutucukta ise sizden istihdam tipinizi yani hangi statüde görev yapıyorsanız ( memur kadro karşılığı sözleşmeli vs…) buna ait bilgiyi işaretlemeniz istenmektedir. Bu bilginin altında yer alan kutucukta da güvenlik gereği her uygulamada karşımıza çıkan sorgulama yani orada gördüğünüz rakamları karşısındaki kısma yazmanız uygulamaya devam etmenizi sağlar. Bu aşamadan sonra giriş bilgileriniz tamamlanacaktır. İşleminizi sonlandırmak için “gönder” butonuna tıklamanız yeterli. Karşınıza açılan ekranda bordronuz yer alacaktır.

E Bordro Sorgulama 2017

Eğer bordro sorgulama konusunda bir sorun yaşadıysanız bunu mutlaka maasuygulama @muhasebat.gov.tr adresine bir email yollayarak bildirmelisiniz. Bu konuda bilmeniz gereken bir başka detay memurların ilk aşama maaş bilgilerinde son iki aylık maaş bilgilerinin Excel sayfasında görüntülenecek olmasıdır. Ayrıca bordro alımı say2000i sistemine dahil olarak genel bütçeli kamu kurumlarında çalışan memurlar için geçerli bir sistemdir. Emekli sicil numaranız veya memuriyet siciliniz bu sisteme dahil değilse sizden istenen önce kendi çalıştığınız kuruma müracaat etmenizdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*