Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü


bingol il saglik mudurlugu
bingol il saglik mudurlugu

Bingöl Sağlık Müdürlüğü: Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü kurumunda müdür olarak görev yapan kişi Dr. Abdullah DEMİR’dir. Dr. Abdullah DEMİR 05.01.2012 tarihinde göreve başlamıştır. O tarihten bu yana(1 yılı aşkın süredir) sağlık alanında birçok çalışma yaparak insan sağlığına katkı sağlamış bulunmaktadır. Sağlık müdürü insanların sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmeleri, mevcut hastalıklarla mücadele edilmesi, okullarda sağlık taramalarının yapılması ve sağlıkla ilgili bilgilendirme seminerlerinin yapılması gibi çalışmalara ağırlık vererek sağlığa ne kadar önem verildiğine dikkat çekmektedir.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü konum olarak Bingöl merkezin Eskisaray Mahallesi, Bingöl Caddesi’nde yer almaktadır. Abdullah Demir Cüzzam haftasında cüzzam hastalarının erken teşhis edildiği sürece devlet tarafından tedavi edilerek topluma kazandırıldığına yönelik konuşma yaparak halkın bu konuda bilgilendirilmesini amaçlamıştır. Hastalık kaptığımız zaman her ne kadar tedavi edilebilir bir hastalık olursa olsun enken teşhis edilebilir olması her şeyden önemlidir.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü olarak halk için birçok çalışma yapmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: Berber ve kuaförlere bulaşıcı hastalıklar ve hijyeni anlatan seminer verilerek bilgilendirilmeleri sağlandı. Semineri veren doktor ulaşıcı hastalıklara karşı mücadelede berber ve kuaför olarak kullanılan yerlerin etkili olduğunu buralarda kullanılan malzemelerin yeterince dezenfekte edilmesi gerektiğini önemle vurguladı. Her yıl düzenli olarak kutlanan hemşireler günü etkinliği de kutlanarak hemşireler hatırlanmaktadır. Sağlık Müdürlüğü’nde itfaiye ekipleri tarafından yapılan yangın tatbikatı herkes tarafından hoşgörüyle karşılandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*