Bilecik Valiliği


bilecik valiligi
bilecik valiligi

Bilecik Valiliği Protokol Listesi: Bilecik ilimiz Marmara Bölgesinde yer almaktadır. Türkiye’de dört bölgede de toprakları mevcuttur. Marmara, Ege, Karadeniz ve İç Anadolu’nun birleştiği noktada yer almaktadır. Bilecik Osmanlı’nın kurulduğu topraklar olması sebebiyle Osmanlı’dan bize çok değerli bir mirastır. Bilecik’te birbirinden güzel yaylalar yer almaktadır. Kömür Su yaylası, Çiçekli yayla,  Sofular yaylası, Uzun Çam yaylası mutlaka görülmelidir.

Bilecik Valiliği Duyuruları

Ertuğrul Gazi Türbesi, Çelebi Mehmet Camisi, Mavi mozaikli kaymakam çeşmesi ve 100 yıllık saat kulesi ile Bilecik tarihe tanıklık eden önemli illerimizdendir.Bilecik’te yer alan Kınık köyü çömlek ürünleri ile ün kazanırken, Bozöyük, Kömürsu, Çilekli yayla, Sofular, Batan gibi birbirinden güzel yerleri ile sizi keşfe davet ediyor.Orhan gazi camii Orhan Gazi tarafından yaptırılmıştır. Türk mimarisinde dini eserler incelendiğinde caminin ilk kubbeli yapı olduğu görülmüştür.

Bilecik Valiliği Adresi

Hamidiye camii, Çelebi Mehmet Camii, Kasımpaşa camii ve külliyesi yer almaktadır.Bilecik ekonomisi itibarı ile 1975 yılından sonra son derece önemli bir değişime uğramıştır. Bilecik, ‘’kalkınmada’’ öncelikli iller kapsamına alınmış ve bu süreç itibarı ile ilimizin ekonomisi canlanmaya başlamıştır.

Bilecik Valiliği İletişim

Bilecik’te daha önceleri tarıma dayalı olan ekonomik yapı, sanayileşme sürecine girmiş ve bugün Bilecik, belirli bir ekonomik seviyeye gelmiştir.Bilecik’e gittiğinizde Pazaryeri’nin meşhur bozası ve helvasını tatmadan, İnhisar’ın narını yemeden, Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt şenliklerine katılmadan, Türk Büyükleri Platformunu ziyaret etmeden, Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi’ni,  görmeden dönmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*