Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü


bilecik milli egitim mudurlugu
bilecik milli egitim mudurlugu

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Köklü bir geçmişe sahip olan Bilecik, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk kurulduğu yer olarak tarihte önemli bir yere sahip olmasının yanı sıra eğitime verdiği önemle de bilinir. Görev alanına giren okulların ihtiyaçlarını tespit ederek yapmak veya yaptırmakla görevli olan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yaptığı çalışmalarla eğitime katkıda bulunmaktadır.   Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer bakan olduktan kısa bir süre sonra Bilecik’e Süleyman Şişman’ı İl Milli Eğitim Müdürü olarak atadı.

Bilecik  Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

1952 Yılında Eskişehir’de doğan Süleyman Şişman, 2005 yılında Sinop, Gaziantep ve Yalova’da görev yaptıktan sonra Bilecik’e atandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Süleyman Şişman birçok görevde yer alarak eğitime katkıda bulunmuştur. Ayrıca Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Vahit Arslan, Bozüyük Hanifi Başıbüyük, Osmaneli Erhan Döş, Söğüt Bektaş Uçkun, Pazaryeri Fatih Bilican, Yenipazar Seyfettin Bilici, İnhisar Beytullah Odabaşı ilçelerde görev yapmaktadır. Atama ve nakil işlerini yürütmek, öğretmen ve diğer personelin terfi, atama, emeklilik, nakil gibi işlerini yürütmek, öğretmen ihtiyacını belirlemek görevleri arasındadır.

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Bilecik ili istatistiklerine göre okul sayısı 196, öğrenci sayısı 36.041 iken öğretmen sayısı ise 2.107 olarak tespit edilmiştir. Ayrıca 1.780 dersliğe sahip olan Bilecik, Seviye belirleme sınavında da 12. sırada yer almıştır.   Son yıllarda İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim alanında yaptığı çalışmalarla köklü bir değişikliğe gitmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*