Balıkesir Valiliği


balikesir valiligi
balikesir valiligi

Balıkesir Valiliği Protokol Listesi: Balıkesir, Alp dağlarından sonra en fazla oksijen sağlayan Kaz dağlarının büyük bir bölümünü içine alan bir şehirdir. Adaları ve rüzgârları ile de ünlüdür bu şehrimiz. Erdek, Altınoluk, Akçay, Ören, Ayvalık Balıkesir’in en güzel tatil bölgeleridir. Manyas Gölü ile kuşlara da ev sahipliği yapmaktadır. 235 ten fazla kuş türüne ve 20 den fazla balık türüne sahip olduğu bilinen Manyas Gölü cennetten bir köşe halini almıştır.

Balıkesir Valiliği Duyuruları

Balıkesir’in güzellikleri sayfalara sığmaz. Zeytinyağı hususunda Altınoluk, Ayvalık ve Kapı Dağ’da bulunan zeytinyağının tüm dünyanın gözünde ön sıralarda yer aldığı bilinmektedir. Ayvalık Sarımsaklı plajı, Şeytan sofrası, Cunda Adası insanın hayatı boyunca mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Ayvalık, Ayvalık tostu, Papalina balığı, kızarmış dondurması ve daha birçok lezzeti ile size mutluluk verir. Şeytan Sofrasının eşsiz manzarasında gün batımı izlemek bambaşkadır.

Balıkesir Valiliği Adresi

Cunda adasının tarihi evlerinin havasına teslim olmak ve sirtaki eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği yemek gibisi yoktur. Dilerseniz sevdiklerinizle çıkacağınız bir adalar gezisi ve mehtap turu da muhteşem olacaktır. Tur esnasında Kaz Dağlarının bulunduğu noktadan geçerken, teknede ki animatörün ”şimdi derin bir nefes alın kaz dağlarının havasını hissedin” dediği o an. İşte o an içinize çektiğiniz havayı hissettiğinizde bir anda hayat buymuş diyorsunuz.

Balıkesir Valiliği Telefonu

Ayrıca Balıkesir Güre Kaplıcaları sayesinde termal turizme de sahiptir. Gönen kaplıcaları, Gönen Ekşi dere İçmeleri de şifa kaynağı kaplıcalar arasında yer almaktadır.Türkiye’nin en son kalmış olan faal ahşap Yel değirmeni de ayrıca görülmeye değerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*