Balıkesir Müftülüğü


balikesir muftulugu
balikesir muftulugu

Balıkesir İl Müftülüğü: Balıkesir İl Müftülüğü Diyanet işleri ile yürüttüğü koordinasyonlu çalışması ile Balıkesir şehrinde ikamet eden vatandaşlarına en uygun hizmeti vermek için dini hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.Balıkesir ilinin il müftülüğü görevini Turgut Açari yürütmektedir. Açari 1957 yılında Düzce ilinde doğmuştur. Yüksek İslam Enstitüsünden mezun olduktan sonra bir süre imam hatiplik yapan Açari Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi üçüncü dönem Kursunu bitirerek Balıkesir/Savaştepe ilçesine müftü olarak atanmıştır.

Balıkesir Müftülüğü Hutbeler

Daha sonra Bolu/Seben ilçesinde müftülük görevine devam eden Açari daha sonra Almanya Siegburg Merkez Camii’ne Din Görevlisi olarak hizmet vermiştir. Bu görevini de tamamlayan Açari daha sonra Seben ilçesinde vaizlik görevini yürütmüştür. Vaizlik görevinden sonra Balıkesir/Gönen ilçesinde müftülük görevine başlayan Açari İstanbul/Beyoğlu ve Artvin il müftülüğünü görevlerini yapıştır. 2010 yılında Resmi Gazetede yayınlanan yazı ile Balıkesir iline il müftüsü olarak atanmıştır. İnternet hizmetinde pek çok dini hizmete yer veren İl Müftülüğü dini konularda da vatandaşlarını bilgilendirmektedir.

Balıkesir Müftülüğü Münhal Kadrolar

Dini sorularınıza yanıt veren bir soru cevap hizmeti veren Müftülük sorulan pek çok soruya hızlı bir şekilde cevap vermektedir.Balıkesir İl Müftülüğü umre kaydı, hac ön kayıt işlemleri, hac kesin kayıt işlemleri, cami dersleri, cami devirleri, tarihi camilerde film ve fotoğraf izni ve Kuran kurslarına kayıt gibi pek çok dini hizmeti anında vatandaşların hizmetine sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*