Aydın Valiliği


aydin valiligi
aydin valiligi

Aydın Valiliği  Protokol Listesi: Türkiye’nin en güvenli tatil yerlerinden biri Aydın’dır. Tralles, Priene, Miletos, Ddyma, Herakleia, Zeus mağarası, Apollon tapınağı, Didim ve Kuşadası gibi turistik yerleri ile ünlü şehrimizdir. Deniz keyfi yapmak isteyen tatilciler mavi bayraklı Pigale, bayanlar denizi, güvercin ada, yavansu ve aslanburnu plajlarının tadını çıkarabilirler.Avrupa’nın en büyük su parkında rafting yaparak adrenalin düzeylerini en üst seviyeye çıkarabilirler. Ayrıca deniz canlıları ile yüzebilirsiniz.

Aydın Valiliği Duyuruları

Yapay nehirde timsahları izleme şansını elde edebilirsiniz. Aydın’ın çamlık mevkiinde yer alan Türkiye’nin ilk ve tek buharlı lokomotif müzesini görmeden geçmemek gerekir.Tralles, Priene, Miletos, Ddyma, Herakleia, Zeus mağarası, Apollon tapınağı, Didim ve Kuşadası’dır.Aydın’ın en çok turist çeken bölgesi olan Kuşadası’na gidebilirsiniz. Kuşadası denizi ve güneşi ile size en güzel anlarınızı yaşatır.

Aydın Valiliği Adresi

Akşam saatlerinde diskolarında eğlenebilir, birbirinden konforlu otellerinde konaklama imkânına sahip olabilirsiniz.Eğer kaplıcalardan hoşlanan biriyseniz, termalin başkenti olarak anılan ve aynı zamanda inci diyarı olarak bilinen Buharkent tam size göre. Sıcak su ve jeotermal enerji santrali son derece büyük önem taşımaktadır.

Aydın Valiliği Telefonu

Eğer Aydın’a gidecekseniz mutlaka incir mevsimine denk getirmelisiniz ziyaretinizi. Aydın’ın meşhur incirlerinin tadına doyamayacaksınız. Aydın’da son derece sağlıklı bir yemek kültürü mevcuttur. Yemekler zeytinyağlı yapılır. En meşhur lezzeti ise Yuvarlamadır. Haşlanmış nohut ile yapılan bu yemek son derece lezzetlidir.Aydın doğası, tarihi dokusu, muhteşem sahilleri ile büyülü bir tatil geçirmeniz için sizi bekliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*