Aydın Müftülüğü


aydin muftulugu
aydin muftulugu

Aydın İl Müftülüğü: Aydın İl Müftülüğü Aydın ilinde yaşayan vatandaşlarının dini yönden beklediği hizmeti karşılamak için Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte koordineli bir şekilde çalışarak vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya devam etmektedir.İl Müftülüğü görevini Ömer Kocaoğul yürütmektedir. Kocaoğul 1953 yılında Denizli/Tavas’ta dünyaya gelmiştir. İlkokul öğrenimini Denizli’de tamamlayan Kocaoğul daha sonra Isparta İmam Hatiplik Okulunu bitirmiştir. Üniversite öğrenimini İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nde bitirmiştir.

Aydın Müftülüğü Hutbeler

Eğitiminden sonra bir süre imam hatiplik görevini yürüten Kocaoğul daha sonra Denizlinin Kale ilçesinde vaizlik, Hollanda din görevlisi, Antalya’nın Gazipaşa ve Manavgat ilçelerinde son olarakta Elazığ’da il müftülüğü görevini yürütmüştür. Kocaoğul 2011 yılından beri Aydın ilinde il müftülüğü görevini yürütmektedir. Müftülük internet hizmeti ile pek çok hizmetlerinizi gerçekleştirebilmektedir. Sitesinde bulunan pek çok dini içerik ve videolar ile vatandaşlarını dini yönden bilgilendirmeyi amaçlamıştır. Ayrıca iletişim bölümünden il müftülüğüne her türlü soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Aydın Müftülüğü Münhal Kadrolar

Müftülüğe Ramazanpaşa Mah. Maliye 13 sok. No:56 09100/Aydın adresinden ulaşabilirsiniz. Müftülük hac ve umre kaydı, kuran kursu açma, cami denetleme ve takvim hazırlama gibi pek çok hizmeti vatandaşlarına sunmaya devam etmektedir.Aydın İl Müftülüğü internet üzerinden de hizmet kalitesini arttırarak vatandaşlarının mağduriyetini en aza indirerek hizmetlerini hızlı bir şekilde giderilmesini amaçlamıştır. İl Müftülüğüne e-mail ve telefon gibi diğer iletişim araçları ile de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*