Avukat Sorgulama


avukat sorgulama
avukat sorgulama

Avukat Arama: Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte tüm işlemlerinizi birkaç dakika içerisinde online olarak öğrenebilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Avukat sorgulama, işini kendi resmi sitesine girilerek ulaşmak istenilen avukatların adreslerine ya da telefon numarası listesine ulaşmanız mümkündür. Resmi sitesine girdikten sonra yapacağınız işlem, Baro ve levha yazan kısma karşınıza çıkan tablodan bir şehir girerek diğer kalan bölüme de en azından bir kez bir şeyler yazılması şarttır.

E Devlet Avukat Sorgulama

Aradığınız Avukat ve ismini bu boşluklara doldurduktan sonra istediğiniz bilgiyi rahatlıkla öğrenmiş olursunuz. E devlet sitesinden bu bilgilerin yanı sıra istediğiniz dava, dosyayı kodları ile birlikte ulaşmanız sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Bunun yanı sıra kişinin T.C kimlik numarası ile birkaç dakika içerisinde de sorgulamanızı yaparak öğrenebilirsiniz.

Avukat Arama Nasıl Yapılır

Avukat sorgulama, birkaç yol ile internet üzerinden sorgulamasını yapabilirsiniz. T.C kimlik numarası dışında karşınıza çıkan bir başka e devlet sitesindeki kutucuğa gerekli olan bilgiler doldurulmalıdır. Avukat olan kişinin barosu, adı, soyadı ve kendisine ait olan baro sicil numarasını girerek karşısındaki rakamları da kutucuğa yazdıktan sonra tüm sorgulama işlemi tamamlanmış olur.

Baro Avukat Sorgulama

Eğer bilgilerden ya da sondaki kutucuktaki rakamlardan birini yanlış girerseniz doğru bilgiye ulaşamazsınız. Bu yüzden sorgulama yaparken en önemli şey kişinin bilgileri tam ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Sondaki kutucuktaki rakam veya harflerin istenmesindeki amaç online üzerinden sorgulama yaparken güvenliğiniz açısından önemli bir sorgulamadır.

E Devlet Avukat Arama

Avukat sorgulama, sadece özel resmi sitesinden avukatlar ve başkanlar tarafınca düzenleme yapılarak değiştirilme sağlanmaktadır. Bu bilgilere sadece avukatların kendisi ya da başkanların öğrenmesi mümkündür. Ayrıca eğer kaydı olmayan avukatlar var ise; bunun eklenmesini yapılması için Türkiye Büyük Birliği Başkanlığı yerine Baro Başkanlarına başvuru yapılması gerekmektedir.

Baro Avukat Arama

Çünkü tüm düzenlemeler ve bilgiler Türkiye Barolar tarafından yerine getirilmektedir. E devlet resmi sitesinden de rahat bir şekilde bilgilerinizin kaydının yapılıp yapılmadığına kısa sürede öğrenmeniz oldukça kolay olacaktır. Resmi olarak sitede görünmeyen Avukatların kimlik kartlarını gerekli yerden alması şarttır. Bu işlemlerden sonra bir ay gibi bir kısa süre sonra resmi site üzerinde kendi bilgilerinizi görmeniz mümkün olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*