Avea Bilinmeyen Numara Sorgulama


avea bilinmeyen numara sorgulama
avea bilinmeyen numara sorgulama

Avea Numara Sorgulama: Günümüzde artan teknolojik araçlar, artan iletişim ihtiyaçları.. Tüm bu olaylar beraberinde hatalara, yanlışlıklara yol açmıştır. Mesela acil olarak birini aramak zorundasınız, akıllı telefonunuz arayacağınız kişinin adının ilk harfiyle direk buluyor numarayı. Siz de hemen arıyorsunuz fakat istemediğiniz, yanlış bir numarayı arıyorsunuz. Bu hem sizi zor durumda bırakabilir, hem de karşı taraftaki kişiyi zor durumda bırakır. Şöyle ki kişi tanımadığı numaradan gelen çağrıyı tehdit vs. sanabilmekte, bu numaranın kimin olduğunu araştırmak istemektedir.

Avea İsimden Numara Sorgulama

Bir de yanlış numarayı aramaktan daha kötü bir durum varsa da yanlış bir numaraya özel yâda mahremiyet içeren bir mesaj yollamaktır. Siz kız arkadaşınıza, sevgilinize mesaj attığınızı sanırken, tanımadığınız birine bu mesajın gitmesi karşı tarafın pek hoşuna gitmeyecektir eminim ki. Mesajı yolladığınız kişi mesajın sahibini öğrenmek için sizi arayabilir, bu durumda bazen pek hoş olmayan diyaloglar da maalesef gerçekleşebilmektedir. Onun yerine operatörlerin bu gibi durumlar için sunduğu bazı hizmetleri kullanmak daha yararlı ve risksiz olacaktır elbette.

Avea Bilinmeyen Numara Öğrenme

Günümüzde son 1- 2 yıldır televizyonda ve radyoda görüp duyduğunuz en çok reklam nedir dersek eminim büyük çoğunluğumuz  118 ile başlayan bilinmeyen numara servisleridir. Bu servisler artık oldukça yaygınlaştı ve ortalama 50-60 adet 118 servisi var ülkemizde şuan. Bu servislerin kullanımı da oldukça basit. Numarayı arıyorsunuz ve operatöre bağlanınca sizi arayan ya da rahatsız eden numarayı veriyorsunuz, size numaranın kayıtlı olduğu abonenin ad soyad bilgisi, eğer kayıtlıysa adres bilgileri iletiliyor.

Avea Numaradan İsim Sorgulama

Maalesef bu servis ücretli. Ücretlendirme dakika başına yapılıyor. Dakika ücreti ortalama 1- 1,5 TL arasında değişiyor. Bir de Avea numara sorgulama hizmeti bulunmaktadır. Bu servisten yararlanabilmek için faturalı hatta sahip olmak veya ön ödemeli hattınız bulunmalıdır. 11855’İ arayarak sesli işlem yapabilir veya 11855’e öğrenmek istediğiniz numarayı mesaj yoluyla ileterek sizi rahatsız eden kişinin ismini öğrenebilirsiniz. E-devlet sisteminde henüz bu bilinmeyen numaraları öğrenmek için bir uygulama yapılmadı. Ama Avea bilinmeyen numara sorgulama ve 118 servisleri sayesinde bilmediğiniz numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*