Askerlik Yoklama Sorgulama


askerlik yoklama sorgulama
askerlik yoklama sorgulama

E Devlet Askerlik Yoklama Sorgulama: Teknolojinin son derece geliştiği günümüzde artık bireysel işlerimizin yanı sıra tüm resmi kurum işlemlerimizi de e devlet sistemi üzerinden kolaylıkla yapabilmekteyiz.Devletimizin vatandaşlarına sağladığı bu  e devlet hizmetinin de alınması için bazı gereksinimler vardır. E devlet sisteminin kullanılması için en başta PTT şubelerine gidilip 2 tl karşılığında e devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Askerlik Yoklaması Sorgulama

E devlet şifresini aldıktan sonra sizlerde e devlet hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Daire Başkanlığı ile e devlet sisteminin birlikte hareket etmesi ile askerlik yoklama sorgulama işlemi de e devlet sistemine taşınmıştır.

E Devlet Askerlik Yoklaması

Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Daire Başkanlığının hizmetlerinden sadece biri olan askerlik yoklama sorgulamahizmetinin yanı sıra celp dönemi sorgulama hizmeti de internet üzerinden TC numaranızla çok kısa sürede yapabileceğiniz sorgulamalardan birisidir.

Askerlik Yoklaması İçin Gerekli Evraklar

Askerlik yoklaması için bağlı olduğunuz askerlik şubesine gerekli evrakları önceden teslim etmiş olmanız gerekmektedir.Aksi takdirde askerlik yoklama sorgulama hizmetinden yararlanamazsınız.Gerekli belgeler ;

1-4 Adet Vesikalık Fotoğraf ,

2-Nüfus Cüzdanı Ve Fotokopisi ,

3-Başvuru dilekçesi  ,

4-Diploma veya Diploma Yerine Geçen Mezuniyet Belgesi ,

5-Herhangi Bitirilmiş Kurs belgeleri veya Bonservisi  ,

6-Trafik Sürücü Belgesi (Varsa ) ,

7-Verem Taraması Sonuç Belgesi (Varsa) ,

8-Diploma Denklik Belgesi (Varsa) ,

9-Sağlık Durumu Hakkında Rapor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*