Artvin Valiliği


artvin valiligi
artvin valiligi

Artvin Valiliği Protokol Listesi: Artvin doğal güzelliği ile cennetten bir köşe olarak bizlere sunulmuş bir nimet.  Artvin ilini Çoruh nehri ikiye böler. Dik yamaçlı uzun vadileri ve 3900 metreye kadar yükselen dağları ile son derece görkemli bir ilimizdir Artvin. Balta girmemiş ormanları, yüksek dağların doruklarında yer alan krater gölleri, yemyeşil yaylaları, bitki örtüsü, bitki ve çiçeklerin çeşitliliği, geleneksel mimarisi, festivalleri ile büyüleyici bir güzelliğe sahip bir ildir.

Artvin Valiliği Duyuruları

Borçka ve Yusufeli gibi görülmeğe değer ilçelere sahiptir. Borçka’ya giderseniz eğer; ilçeye 25 km mesafede yer alan Karagöl’e gidersiniz. Göl çevresinde yer alan ormanlarda vaşak, boz ayı, çengel boynuzlu dağ keçisi, dağ tavuğu, yırtıcı kuşlar görebilirsiniz. Yusufeli ’de bir meyve cennetidir. El değmemiş bir doğaya sahiptir. Doğa ananın bize sunduğu bir görsel şovu yaşarsınız. İçsel huzura ulaşabilirsiniz Artvin’in her köşesinde.

Artvin Valiliği Adresi

Artvin’in zengin folkloru ve harabeleri de dikkatinizi çekecektir.  Artvin’de gezilmesi ve görülmesi gereken çok fazla yer var. Ağgöl, Arsiyan Gölleri, Borçka karagöl, Şavşat Karagöl, Cehennem dersi kanyonu, Çoruh vadisi, Hatila vadisi, Ardanuç kalesi, livane kalesi, Bağcılar manastırı, Barhal kilisesi, Bulanık Manastırı, Porta manastırı, tekkale manastırı, cevizli manastır, hamamlı manastırı, ibrikli kilisesi, beyazsu yaylası, kaçkar yaylası, kafkasör yaylası, mersivan yaylası gezilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

Artvin Valiliği Telefonu

Artvin’in yiyecek kültürü hinkal, garşo, gaviçi, su böreği, çimur, kete, çadi, silor, bişi, çinçar, motrella, koymak, küme birbirinden farklı isimlere sahip, farklı lezzetlerin bir araya gelmesinde oluşur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*