Araç Sigorta Sorgulama


sigorta sorgulama
sigorta sorgulama

Sigorta sorgulama trafik sigortamızı sorgulayabiliriz. Trafik sigortası zorunlu olarak ülkemizdeki bütün motorlu araçların yaptırması gereken bir sigorta çeşididir. Trafik sigortası bir yıllıktır ve her yıl düzenli olarak yeniden yaptırılması gerekir. Sadece uluslararası yolcu ve eşya taşıyan yabancı plakalı araçlar ve geçici plaka kullananlar için geçici ve kısa vadeli trafik sigortası uygulanması mümkün olabilir.

E Devlet Araç Sigorta Sorgulama

Bu sayılan araçlar dışındaki bütün motorlu araçlar yıllık olarak trafik poliçelerini yenilemelidir. Trafik sigortası olmayan araçlar trafiğe çıkamaz. Çünkü trafik sigortası olmadan trafiğe çıktığı için trafikten men edilir ve cezalandırılır. Trafik sigortası diğer araç veya üçüncü şahıslara herhangi bir kaza anında vereceğimiz hasarları maddi güvence altına alır.

Tc ile Araç Sigorta Sorgulama

Hareket halindeki araçların kaza yapması halinde sigorta şirketleri oluşabilecek hasarları poliçede belirtilen en üst tutarlarda ödemekle yükümlüdür. Duran araçlarda meydana gelen hasarları trafik sigortası ödemez. Yani park halindeki araç hasar alırsa kasko sigortası varsa o devreye girer.Sigorta sorgulama işlemini trafik ya da kasko sigorta poliçemizin ne zaman sona erdiğini, trafik poliçemize uygulanmış hasarsızlık indirim oranını ve poliçemizin yürürlükte olup olmadığını anlamak için kullanabiliriz. İnternetten Web siteleri yoluyla, trafik sigortamızı online olarak sorgulayabiliriz.

Genel Sigorta Sorgulama 2017

Bunun için özel olarak yapılmış sitelerde arama yapabileceğimiz gibi sigorta şirketlerinin sitelerini de kullanabiliriz. Cep telefonu yoluyla sorgulama yapmak için ise TRAFİK yazın, boşluk bırakın, plakanızı yazın, 5664 e gönderin. Araca ait poliçe bilgileri cep telefonunuza gelir. Araç plaka bilgileri bitişik olarak girilmelidir. Plakadan başka şekillerde de sorgulama yapılabilir. Şirket kodu ile giriş yapabilirsin. Acente no, poliçe no, yenileme no yu girip gönderebilirsiniz.

Araç Trafik Sigorta  Prim Sorgulama

ÖRNEK:  TRAFİK 003 1044 4620533. Aynı işlemler kasko sorgulamak için de yapılabilir. Trafik sigorta sorgulama işlemini ne kadar sigorta ücreti ödeyeceğinizi hesaplamak için de yapılmalıdır. Çünkü teminat kapsamı ve poliçe bedeli aynı olsa da, sigorta fiyatı değişir. Her sigorta yaptırdıktan sonra böyle bir sorgulama yapmak yararlıdır. Çünkü sorgulamadan sonra poliçemiz tekrar yenilenmiş mi, hasarsızlık indirimi var mı gibi sorularımızın cevaplarını net olarak alırız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*