Araç Kaza Sorgulama


arac kaza sorgulama
arac kaza sorgulama

Araç kaza sorgulama işlemlerinizi Webden ya da cep telefonuyla Sms gönderme yöntemiyle yapabilir aracınızın kaza ve hasar bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yeni bir araç almak istediğinizde aracın plaka şasi ya da motor numaralarıyla web de bu hizmeti veren sitelerde araştırma yapmak kullanıcıya büyük kolaylık getirmektedir. Araç kaza sorgulamasını web den yapmak için siteye girilir. Sorgulama cinsi seçilir, mesela hasar gibi daha sonra plaka numarasını gir ve sorgula butonuna tıkla. Hasar bilgileri görünecektir.

Mesaj İle Araç Kaza Sorgulama

Yine cep telefonları ile de sorgulama yapılabilir. Kaza bilgisi sorgulama trafik kazalarına karışanların tuttuğu kaza tespit tutanağı KTT sorgusu için KAZA yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, 5664’ e mesaj atın. Plaka bilgileri girilirken bitişik yazılmalıdır. Kaza bilgileri cebinize gelir. Gelen bilgiler kusur oranlarını da göstermektedir.  Burada gönderilen hasar bilgileri 2003 yılından beri sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko ve trafik sigortalarının ödemesidir. Kaza sigorta hizmetinde KTT (Kaza tespit tutanağı) bilgileri yani kazaya karışanların kendi aralarında tuttukları bilgiler esas alınır. Jandarma tarafından tutulan kaza tespit tutanakları bu hizmette yer almaz.

Plakadan Araç Kaza Sorgulama

Araç kaza sorgulama işlemini plaka numarası ile yaparken bir şeye dikkat etmek gerekir. Eğer kullanılan plaka, ikinci el plaka ise bu durumda sorgulama sonucunda plakanın ait olduğu ilk aracın da kaza ve hasar sonuçları da size bildirilecektir.

Araç Kaza Durumu Öğrenme

Bu durumda şasi no ile sorgulama yaparak plaka bilgileri ile tutup tutmadığını kontrol edebilirsiniz. Şase no ile sorgulama yaparak plaka değişmiş olsa bile tüm hasar bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu şekilde hangi tarihte hangi kazaya karışmış kolayca öğrenebiliyorsunuz. Mesela park halinde çarpma, çarpışma ya da devrilme. Bu web sitelerinde sadece kaza tespit tutanağı yazılmış kazalar görüntülenebilir yani kasko bozulmasın diye aralarında anlaşılan kazalar görünmez.

 Tramer Kaza Sorgulama

Araç kaza sorgulama için derin bir araştırma yapmak isterseniz, çoğu sigorta şirketi internet sayfalarına kaza sorgulama koymaktadır. Yani poliçeden sigorta şirketini bulup, firmanın sitesinde poliçe no ile araştırma yapıp, bizzat kazaya karışanlara ulaşıp, kaza ile ilgili bilgi almak mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*