Antalya Müftülüğü


antalya muftulugu
antalya muftulugu

Antalya İl Müftülüğü: Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak çalışan Antalya İl Müftülüğü, Antalya ilindeki din hizmetlerini sağlamakla yükümlü ve din konusunda doğru bilgiye sahip bireyler oluşturmaya çalışan bir kurumdur. Kurumun müftülük görevini 18 Kasım 2011’den bu yana Ahmet Çelik yürütmektedir.    Kurum sadece ibadet yerlerine götürdüğü hizmetlerle değil aynı zamanda sosyal hayatta yapmış olduğu seminer ve bilgilendirme çalışmalarıyla da ön plana çıkmaktadır. Antalya İl Müftülüğü çalışanları olarak din görevlilerin çeşitli konularda bir araya gelmesi sağlanmakta, görevlilerin birbirinden görüş alışverişinde bulunması sağlanmaktadır.

Antalya Müftülüğü Hutbeler

Aynı zamanda sadece Antalya ili sınırlarını kapsamayan Türkiye’de din eğitimi veren başka kurumlarla da ortaklaşa çalışılıp, bu kurumlarla bilimsel bir çerçevede veri alışverişinde de bulunulmaktadır. Ayrıca il sınırları içerisinde konumlanmış Muratpaşa Camii, Tekelioğlu Mehmet Paşa Camii, Müsellm Camii, Yivli Minare Camii, Kesik Minare Camii gibi tarihi değeri ve önemi bulunan eserlerin bu motiflerinin korunması ve tanıtılmasıyla ilgili çabalar göstermektedir. Kurum çeşitli zaman dilimlerinde olmak üzere bayan vatandaşlara özel nitelikte de bir vaaz irşat programı düzenlemektedir.

Antalya Müftülüğü Münhal Kadrolar

Diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da iletişimde bulunarak insanlara en doğru ve en hızlı şekilde ulaşmayı hedeflemektedir. Kuruma bağlı Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen etkinliklerle çeşitli toplumsal kaynaşmaları sağlamaktadır.  Antalya İl Müftülüğü Güvenlik Mah. 279 Sok. No:19 adresinde hizmet vermekte olup, faaliyetlerini burada sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*