Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü


antalya milli egitim mudurlugu
antalya milli egitim mudurlugu

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Eğitim hizmetini Antalya’nın her köşesine taşıyan Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 1392 okul ve kurumu kendine bağlı bulundurarak hizmet vermektedir. 11 Eylül 2006 tarihinden bu yana ildeki milli eğitim müdürlüğü görevini Osman Nuri Gülay üstlenmektedir.Kuruma bağlı olarak çalışan okullarda toplamda 14363 derslik ve bu dersliklerde eğitim ve öğretim faaliyetinde bulunan 417164 öğrenci bulunmaktadır.

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Şu anda derslik başına düşen öğrenci sayısı ilköğretim seviyesinde 30, ortaöğretim seviyesinde ise 27’dir. İleriki yıllarda Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış olduğu stratejik plan çerçevesinde bu sayı daha da azaltılmaya çalışılmaktadır. Kurum hayırsever vatandaşların ve bakanlığın sağladı ekonomik destekle eğitim yatırımlarını sürdürmekte, eğitim hizmetinin Antalya’nın her yerine ulaşması için çalışmaktadır. Ayrıca müdürlüğün sürdürmüş olduğu çeşitli projelerle birlikte var olan eğitim kurumlarının modern bir yapıya ulaşması için çaba sarf edilmektedir. “Her İlçeye Ana Okulu, Her Okula Ana Sınıfı” projesiyle okul öncesi eğitimi desteklemektedir.

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Kuruma bağlı Aksu, Akseki, Alanya, Döşemealtı, Demre, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Konyaaltı, Kepez, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Kumlupaşa ve Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle de koordineli bir şekilde çalışmalarını devam ettirmektedir. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Soğuksu Mh. Hamidiye Cd. No. 59 07050 Muratpaşa / Antalya adresinde hizmet vermekte olup, ayrıntılı bilgiye kurumun web sitesinden ulaşılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*