Antalya Büyükşehir Belediyesi


antalya buyuksehir belediyesi
antalya buyuksehir belediyesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları: Antalya ve çevresi çeşitli beylikler tarafından işgal edilmiştir. Türkler ne kadar kılıçtan geçirilmiş olsa da bu topraklar Keyhüsrev tarafından tekrar geri alınır. Anadolu’da beyliklerin egemen olduğu dönemlerde Antalya halkının ırk ve dinlerine göre ayrı ayrı mahallelerde otururlardı. Ve mahalleleri ayrı ayrı surlar çevirmektedir. Müslümanlar Cuma namazlarında sur kapılarını kapatırlardı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Adresi

Aynı sistem üzerinde diğer vatandaşlar ve inançları farklı olan kişilerde bu şekilde yaparlardı. Antalya Akdeniz Bölgesinin Batısın da yer almakta olup il merkezi Kuzeyinde Burdur, doğusunda Serik, güneyinde Akdeniz, Batısında ise Korkuteli, güneybatısında ise Kemer sınırları yer almaktadır. Antalya’dan gecen tek akarsu şehrin doğusundan gecen Aksu Çayırıdır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Bu akarsu üzerinde düden şelalesi bulunmaktadır. Antalya iklimi Akdeniz iklimi göstermektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak görülmektedir. Şehrin ekonomisi turizm, ticaret ve tarımla sağlanmakta ve son zamanlarda hızla gelişen sanayi faaliyetlerde ekonomide rol oynamaktadır. Türkiye’de serbest ekonomi yasası ile Antalya serbest ticaret bölgesi olmuştur ve önemli katkılar sağlamıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Sanayi olarak 7. İl olmasa da Türkiye standartları altında kalmaktadır. Bunun en önemli sebebi de turizm ve tarımın ön plana olmasıdır. Hayvancılık bu bölgede daha az aygındır genelde şehre bağlı köylerde yetiştirilmektedir. Ancak arazi yapısı büyük baş hayvan yetiştirmeye el verimli olmadığı için küçük baş hayvancılık yetiştirilmektedir. Turizm olarak da oldukça hoş bir yapıya sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*