Antakya Büyükşehir Belediyesi


antakya buyuksehir belediyesi
antakya buyuksehir belediyesi

Antakya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları: Hatay, Türkiye’nin en güneydeki ilidir. Akdeniz’in doğu şeridinde 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları arasında bulunan Hatay’ın doğusunda ve güneyinde Suriye ile komşudur. Batısında Akdeniz, kuzeybatısında Adana, kuzeyinde Osmaniye ve kuzeydoğusunda Gaziantep vardır.  Son verilere göre toplam nüfusu 1.474.223’dir. Hatay oldukça eski bir yerleşim yeridir. Çoğu medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden tarihi yapısı oldukça fazladır.

Antakya Büyükşehir Belediyesi Adresi


Hatay büyükşehir belediyesine Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlık yapmaktadır. Hatay büyükşehir belediyesinin şu an da yapım aşamasında projeleri; Şehirdeki eksik yerlerdeki trafik uyarı levhaları düzeltilmesidir. Yol düzenleme, bakımı, yenileme, Afet mastar planının bitilmesi, bulunan altyapı ve şebeke planlarının sayısallaştırılması, Kanalizasyon sularını arıtarak Asi Nehrine vermek için atık su arıtma tesisi projelerinin planlanması, Sayaçların değiştirilmesi klasik sayaç sisteminden ön ödemeli sayaç sistemine geçilmesi gibi birçok proje vardır.

Antakya Büyükşehir Belediyesi Telefonu

Yapım devam eden projeler;  Özürlü Vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için, Belediyemiz denetiminde bulunan 104 Adet Otobüsün, 55 Adet Otobüs özürlü aparatı eklenip, Haziran ayı sonuna kadar tüm Otobüslerin yenilenme işlemi bitirilecektir. Özürlü Vatandaşlara Halk Otobüslerinde kullanmaları için Ücretsiz, İndirimli kartları verilmesi sitemine devam edilmesi, Ücretsiz SBS Kursu verilmesi, Ambalaj atığı ve geri dönüşüm projesine devam edilmesi gibi projelerdir.  Hatay büyükşehir belediyesi halkın ihtiyaçları ve şehrin gereksinimlerine göre düzenlemeler yapılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*