Ankara Valiliği


ankara valiligi
ankara valiligi

Ankara Valiliği Protokol Listesi: Ankara, başkent olmanın verdiği heyecanı kendisini ziyaret eden herkese hissettiren ilimizdir. Tüm bürokrasiyi kalbinde barındırır. Gezilecek en önemli yerler arasında Anıtkabir gelmektedir. Ankara’nın en önemli Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Agustus Tapınağı, Ankara Kalesi, Kızılcahamam Milli Parkı, Beypazarı, Gölbaşı, Çubuk Barajı, Tuz Gölü yer almaktadır. Ayrıca Etnografya Müzesi, Roma Hamamları da görülmesi gereken önemli yerlerdendir.

Ankara Valiliği Duyuruları

Beypazarı 3500 yıllık tarihi, ahşap evleri, saray mutfağı kültürü ile görülmeye değer bir ilçesidir Ankara’nın. En meşhur özelliği ahşap evleridir. Hemen hepsi aslına uygun şekilde restore edilmiştir.Ankara’da her yer birbirine yakın mesafede yer aldığından birçok yere ulaşım kolaydır.

Ankara Valiliği Adresi

Ankara Kalesini gezdikten sonra tam karşısında yer alan Çengel Han ve Koç Müzesini gezebilirsiniz. Çengel Han’da iğneden ipliğe her şeyi bulmak mümkündür. Artık son kalan Gramofon tamircilerinden birini de Çengel Han’ın çok yakınında yer alan Pirinç Handa görme imkânına sahip olacaksınız. Pirinç Handa ‘da antika olan ve sizi şaşırtacak birçok hediyelik ürünü bulabilmeniz mümkün.Ankara’ya gittiğinizde Ahiler El Sanatları Çarşısını da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada her türlü el sanatı eserini görme ve inceleme şansına sahip olacaksınız.

Ankara Valiliği Telefonu

Ankara’da yemek kültürü de oldukça geniştir. Aş çorbası, dutmaç, keşkek çorbası, miyane çorbası, sütlü çorba, toyga çorbası, albörtme, calla, efelek dolması, altüst böreği, papaç, pazar böreği, bici, carcıran, ayva boranası gibi yemek çeşitlerini örnek olarak sayabiliriz. Ancak Ankara’ya gidip te gözleme yemeden gelirseniz kesinlikle pişman olursunuz. Ankara şahane gözlemeleri ile unutulmaz bir lezzet sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*