Ankara Müftülüğü


ankara muftulugu
ankara muftulugu

Ankara İl Müftülüğü: Ankara İl Müftülüğü bağlı bulunduğu bakanlığa bağlı olarak, İslâm Dininin ibadet, ahlâk kural ve esasları ile ilgili işlerini yürütür, Vaaz, hutbe, konferans ve benzeri faaliyetler yapıp, basın yayından faydalanarak, toplumu dini konularda aydınlatır, vaaz ve hutbe konularını tespit eder ve bunlarla ilgili metinler hazırlar. Ankara Müftülüğü’ nün ihtiyacı olan binaların yapımı sağlar, bunların bakım ve onarımları ile ilgilenir. Kur’ an kursu, öğrenci yurtları ve pansiyonları açar buraları denetlerler. Cami ve mescit gibi ibadet yerlerinin açılışını yapar ve buraları denetlerler.  Dini soruları yazılı veya sözlü olarak cevaplandırır, mübarek ay, gün ve gecelerde özel programlar düzenlerler.

Ankara Müftülüğü Hutbeler


Ankara il Müftülüğü koltuğunda bugün Mustafa Hakkı OZER oturmaktadır, Mustafa Hakkı ÖZER 1949’da Isparta’ da doğmuştur 3 Ekim 2003 tarihinde Ankara İl Müftüsü olarak göreve başlamıştır ve bu görevi hala yürütmektedir. Personel, Din hizmetleri ve din eğitimi, idari ve mali işler, hac ve umre, izin bürosu birimleri bulunmaktadır. Müftülük başta Kur’ an –ı Kerim ve dini bilgiler olmak üzere, dini günler ve geceler hakkında güncel olarak bilgi edinilebilecek bir yapıya sahiptir.

Ankara Müftülüğü Münhal Kadrolar

Müftülüğün sitesinden düzenli olarak il müftüsünün yayınladığı yazılar okunabilir ve bilgi almak için başvuru yapılabilir.Ankara İl Müftülüğü Kültür Mah.Olgunlar Sk. No:29/A 06640 Yenişehir ÇANKAYA/ANKARA adresindedir.. Telefon numarası 0 312-4170164, faks numarası 0 312-4170861 dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*