Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü


ankara milli egitim mudurlugu
ankara milli egitim mudurlugu

Ankara il Milli Eğitim Müdürlüğü: Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, başta temel eğitim ve öğretim ile ilgili çalışmalar yapmakta ve bu çalışmaları bağlı bulunduğu bakanlık ile birlikte yürütmektedir. Eğitimi yaygınlaştırmak, eğitimde eşitlik sağlamak, temel eğitimin ihtiyaçlarını karşılamak, öğrenci dosya, disiplin işlerini yürütmek kurumun temel görev ve işleri arasındadır. Kurum bakanlığın görevlerini temsilen yerine getirir.

 Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

MEB’e yapılan bağışları toplarlar, basınla iletişimde aracı olurlar, öğrenci burslarını düzenlerler, okul yapımı için arsa temin ederler, okul yapımı işlerini yürütürler, öğretmenlerin ve bakanlık personellerinin resmi işleriyle ilgilenirler, sınav sistemlerinin gereğince düzenlenmesini sağlarlar. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunda bugün Kamil AYDOĞAN oturmaktadır. Kamil AYDOĞAN 1956 yılında Kahramanmaraş’ ta doğmuştur ve 10 Ekim 2008 tarihinden bu yana Ankara Milli Eğitim Müdürlüğün de görev yapmaktadır. Müdürlüğe bağlı okul, sınav görevlendirme sistemi, iletişim bilgi sistemi, eğitim denetmenler başkanlığı ve ilçe milli eğitim müdürlükleri birimleri bulunmaktadır.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Ayrıca il milli eğitime bağlı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bölümü, Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü, Denklik Bölümü, Destek Hizmetleri Bölümü, Hayat Boyu Öğrenme Bölümü, Din Öğretimi Bölümü, Mesleki ve Teknik Eğitim Bölümü, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme bölümü başta olmak üzere pek çok bölüm bulunmaktadır.  Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne MEB Beş evler Kampüsü I Blok Yenimahalle adresinden ve 0 312 212 66 40-41-42-43 numaralarından ulaşılabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*