Ankara Emniyet Müdürlüğü


ankara emniyet mudurlugu
ankara emniyet mudurlugu

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü: Ankara İl Emniyet Müdürlüğü bağlı bulunduğu bakanlığı temsilen, şehirde genel emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik hizmetleri sağlamaktadır. Asayiş suçlarından toplumun nasıl korunacağı konusunda halkı bilgilendirmekte, çocuk ve gençlerin suça yönelmelerini önlemek adına çalışmalarda bulunmaktadır. Ayrıca ildeki suçlar hakkında bilgileri ve istatistik rakamları inceleyerek konu hakkında değerlendirmeler yapılır. Özellikle çok işlenen suçları tespit ederek bunların önlenmesi için çalışmalar yürütülmektedir

Ankara Emniyet Müdürlüğü Randevu

Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görevde bulunan polisler; motosikletli polisler, hava polisi, çocuk polisi, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, çevik kuvvet ve özel harekâttır. Bugün İl Emniyet Müdürlüğü koltuğunda Kadir AY oturmaktadır. Kadir AY 1961 yılında Ceyhan’ da doğmuştur. 6 Eylül 2012 tarihinde Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde ki görevine başlamıştır ve bu görevini hala sürdürmektedir. Başta strateji geliştirme şube müdürlüğü olmak üzere, asayiş, basın ve halkla ilişkiler, bilgi işlem şube, bilişim suçlarıyla mücadele, bomba imha inceleme şube müdürlükleri vardır.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Adresi

Bunların dışında bölge trafik, bütçe, çocuk, eğitim, emniyet müdürlüğü polikliniği, Esenboğa Havalimanı koruma, güvenlik, emlak ve arşiv, koruma, olay yeri inceleme ve kimlik tespit, pasaport, sosyal hizmetler, ulaştırma ve yabancılar gibi şube müdürlükleri bulunmaktadır.  Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Konya Devlet Karayolu Üzeri İskitler/Yeni Mahalle  adresindedir. Santral numarası: (0-312) 303 55 55, faks numarası: (0-312) 384 07 03 dür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*