Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü


amasya milli egitim mudurlugu
amasya milli egitim mudurlugu

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Günümüzde eğitim alanında hızlı bir değişim yaşanmaktadır. Dünyadan gelişen bu eğitim sistemine uygun olarak şehrimizin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirilerek eğitim ve öğretim alanında gelişmeye devam etmek Amasya Milli Eğitim Müdürlüğünün en büyük hedeflerinden biridir.Bölgenin ile milli eğitim müdürü eski bir öğretmen olan Gıyasettin Taş’tır. Taş 1963 yılında Van çaldıran doğdu. Lise eğitimini Muradiye Lisesinde üniversite eğitimini ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde tamamlamıştır.

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

2001–2004 Yılları arasında Malatya Akçadağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü 2004–2012 yılları arasında ise Afyonkarahisar Emirdağ ilçe Milli Eğitim Müdür olarak çalışmıştır. 2012 yılından sonra ilimizde milli eğitim müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Amasya Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi 123 özel 30 kurum müdürlüğü bağlı bulunmaktadır. İl müdürlüğüne bağlı 3 anaokulu, 51 ilkokul, 32 ortaokul ve 16 tane lise eğitim kurumu bulunmaktadır. Müdürlük toplam 270 okulda eğitim görevini sürdürmektedir. Müdürlüğe; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Nergiz Mah. Elmasiye Cad. 05100 Merkez AMASYA adresinden ulaşabilirsiniz.

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Kurum yakın zamanda ‘’Türkiye’ de Mesleki Eğitimin Kalitesinin Artırılmasına Yönelik Yeni Programlar Açılmasını Planlanma” üzerine eğitim kurumlarında yeni mesleki bölümler açmayı planlamaktadır. Ayrıca hayat boyu öğrenmenin desteklenmesi hibe programı, kadın istihdamının desteklenmesi hibe programı, genç istihdamın desteklenmesi hibe programı, Leonardo da Vinci programı ve comenius sch part gibi pek Avrupa Birliğine uygun proje çalışmaları yapılmaktadır.Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü kalkınma programlarını tam ve etkin bir şekilde kullanarak vizyonu doğrultusunda eğitim kalitesini her geçen gün arttırmaya devam edecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*