Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü


aksaray milli egitim mudurlugu
aksaray milli egitim mudurlugu

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Bugünkü adresi ile Aksaray yeni sanayi mahallesinde hizmet veren Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü, ek valilik olan 3 numaralı hizmet binasında hizmet vermektedir. Birçok kuruma ve kuruluşa milli eğitimi destekleyerek hizmet veren bu müdürlüğün başına 2011 yılında geçen Ömer DİNÇER birçok hizmet ve mevzuata imzasını atmıştır. Görevini içerisinde bulunduğumuz 2013 yılında da halen sürdüren Dinçer, Aksaray’ın genel eğitimine oldukça katkıda bulunmuştur. Bunun yanı sıra 2007 yılında 23.döneme ait İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Yalnızca eğitime sunduğu katkılarla değil yaptığı işlerle de oldukça başarılı bir kariyere ve karaktere sahip olmuştur.

Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası


Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü tek eline bağlı tam 10 adet ilköğretim okulu bulunmaktadır. Tüm eğitim ve öğretim konularında bu eğitim müdürlüğüne bağlı olan ilkokulların her yıl incelenmesi ve müfredatının kontrolü de eğitim müdürlüğünde bulunan müfettişlerce gerçekleşir. İlkokulların 8 yıllık olması kuralı dışında önceden eğitim veren 10 adet ortaokul bulunmaktadır. Ortaokul eğitimlerini tamamlayan her çocuk istekleri doğrultusunda lise eğitimine devam edebilmektedir. 1 Anadolu Lisesi başta olmak üzere, 1 imam hatip lisesi, 5 adet düz lise ve 3 adet çok programlı lise seçenekleri bulunmaktadır.

Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Bu okullar haricinde genel kültür ve sanat faaliyetlerinin kazanıldığı 7 adet halk eğitim merkezide bulunmaktadır. Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü yalnızca kendi il sınırlarındaki okullarla değil çevre il ve ilçelerdeki okulları da ziyaret ederek gereksinimlerini karşılama yoluna gitmektedir. Ayrıca birçok sanat yarışması ve faaliyeti ile de eğitimde eğlence ve sempatiyi desteklemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*