Akıllı Kimlik Kartı


akilli kimlik karti
akilli kimlik karti

Akıllı Kimlik Nedir: Akıllı kimlik 2013 yılının ilk ayı itibari ile Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Tarafından tüm ülke ile tanıştırıldı.Akıllı kimlik 2013 yılında pilot uygulama olarak başladı.Akıllı kimlik kartı 2013 yılından itibari ile tüm vatandaşlarımıza 31 Aralık 2015 e kadar ulaştırılacağı belirlendi.

Akıllı Kimlik Kartı Başvurusu

Akıllı kimlik kartında Türkiye Cumhuriyeti Kimliği Gibi sizin en doğal bilgileriniz yani adınız-soyadınız-tc numaranız-doğum tarihiniz-anne adınız-baba adınız ve doğum yeri bilgileriniz olacak.Peki nerde akıllı kimlik kartı dediğimizde ise E devlet sistemi burada devreye girecek.

Akıllı Kimlik Kartı Nasıl Alınır

Akıllı kimlik kartı , e devlet sistemi benzerliğinde teknolojiden faydalanarak üzerine bir çip koyulacak.Akıllı kimlik kartındaki bu çip bizim bilgi hazinemiz olacak desek yanlış sayılmaz.Akıllı kimlik kartındaki bu çip te aklımıza gelen tüm bilgilerimiz yükleyebileceğiz.

Akıllı Kimlik Kartı Nereden Alınır

Akıllı kimlik kartındaki çipe yüklenebilecek olan bazı bilgiler şunlardır ; ehliyetiniz,her bankaya ait kredi kartınız,bankamatik kartınız,özel firmalardan almış olduğunuz indirim kartınız vb gibi aklınıza gelebilecek tüm kart bilgileriniz bu çipe yüklenebilecek.

Akıllı Kimlik Doğrulama Sistemi

Akıllı kimlik kartınızın Doğrulanması ise gene e devlet sistemi benzeri bir sistem üzerinden internetten yapabileceksiniz.Elektronik kimlik doğrulama sistemi için sayfa altındaki linke tıklayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*