Ağrı Valiliği


agri valiligi
agri valiligi

Ağrı Valiliği Protokol Listesi: Ağrı birbirinden farklı güzellikler ile gören herkesi cezbeden bir ilimizdir. Ağrı valisi Sn Dr. Mehmet Tekin Arslan’ın gerçekleştirdiği bilime dayalı projelerle, alt yapı çalışmaları ile turizme yönelik başarılar ile her geçen gün daha da ileri seviyelere ulaşmış ve ulaşmaya da devam etmektedir.Ağrı,1650 metre yüksekliğinde bir yaylada yer alır. İsmini dağından almaktadır. Yazları dağcılık ve doğa yürüyüşü yapabilir; kışları ise kayak yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Ağrı Valiliği Dyuruları

Ağrı ilimizde gezecek birçok yer mevcuttur. 5165 metrelik yüksekliği ile Ağrı dağı görülmesi gereken en önemli yerlerindendir. İshak Paşa sarayı, meteor çukuru, Nuh’un gemisinin izi, buz mağarası, Meya Mağaraları, Tokluca kalesi, Kan kalesi, Doğubeyazıt kalesi, Diyadin Kalesi, Havaran Kalesi, Şoşik Kalesi, Kız kalesi, Toprak kale, Anzavur Kalesi, Üç kümbetler, Karagöz Kilisesi ve Üç Kilise başlıca görülecek yerlerdendir.Ağrı ilimiz termal tesisler açısından da zenginlik göstermektedir.

Ağrı Valiliği Adresi

Şifa kaynağı olan bu termaller arasında yer alan Yılanlı, Davut ve Köprü kaplıcaları en önemli kaynaklardır. Ağrı ilimizde en önemli sanat dalları hayvancılık ile bağlantılı olarak gelişen halıcılık, kilim, kazak, keçe ve çoraplar hediyelik eşya olarak tercih edebileceğiniz ürünlerdir.Yeme içme de oldukça çeşitlidir ve et ürünleri ile yapılan birbirinden güzel lezzetleri burada tadabilirsiniz.

Ağrı Valiliği Telefonu

Saç kavurma en meşhur yemeğidir. Ayrıca Gosteberg buğulama, Abdigör köftesi, Hengel, haşıl, erişte, kuymak, kete, bişi, erdek, hasude, bulgur pilavı, yalancı köfte, ekmek aşı, lalanga, ayran aşı, halise, çiriş ketesi, murtuğa, ağız yakan ve deveci çorbası yine yöreye özgü birbirinden farklı lezzetlerdir. Sizde Ağrı’ya gelerek bu inanılmaz güzellikte ki şehrimizde unutulmaz anılar yaşayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*