Afyonkarahisar Valiliği


afyonkarahisar valiligi

Afyonkarahisar Valiliği Protokol Listesi: Afyon önemli ekonomik kaynaklara sahip, her alanda kendini geliştirmiş modern bir ildir. Afyon valisi İrfan Balkanlıoğlu görevinde son derece tecrübelidir ve aynı zamanda yılın idarecisi ödülünün de sahibidir. 2005 Tarihli Türk İdareciler gününde yılın idarecisi seçilmiştir. Türkiye’nin İstanbul dâhil birçok ilinde görev yapmıştır. Afyon Valiliği tarafından birçok etkinlik düzenlenmekte ve proje geliştirilmektedir.

Afyonkarahisar Valiliği Duyuruları

Afyon’da her yıl Ağustos ayı içerisinde Zafer haftası etkinlikleri dâhilinde, Sanayi ve Ticaret Fuarı düzenlenmektedir. Düzenlenen bu fuarda Afyon ilinde üretimi yapılan, mermer, gıda, tekstil ve el sanatları sergilenmektedir. Bu fuara diğer illerden de katılım sağlanmaktadır. Bolvadin ilçesinde Afyon ile bütünleşen kaymak ile ilgili Kaymak ve Kurtuluş şenlikleri düzenlenmektedir. Böylece kaymak, kaymakçılık ve manda besiciliği desteklenmede ve ilçenin tanıtımı sağlanmaktadır.

Afyonkarahisar Valiliği Adresi

Çay vişne festivali ile Afyon’un vişnesini tanıtmak ve üreticileri desteklemek amacıyla Temmuz ayında şenlik düzenlenir. İhsaniye beldesi Ayazini Beldesi’ni n tarihi ve turistik özelliklerini tanıtmak için Ayazini Turizm Şenliği düzenlenir. Gerek festivaller ile gerekse yaptıkları başarılı ürünlerle ekonomilerini sürekli geliştiren Afyonlular tüm kaynaklarını en verimli şekillerde kullanabilmektedirler.

Afyonkarahisar Valiliği Telefonu

Sucuğu, kaymağı, vişnesi ve mermeri başta olmak üzere birçok gelir kaynağına sahip olan Afyon ticarette ki başarısını kentsel ilerleme de de gösteriyor. Mağaraları, peri bacaları da önemli turizm mirasları arasında yer alıyor. Termal tesisleri ile de ünlü olan Afyon tecrübeli Valisi ve ekibi ile değerine değer katmaya devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*