Adıyaman Valiliği


adiyaman valiligi
adiyaman valiligi

Adıyaman Valiliği Protokol Listesi: Adıyaman kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir ilimizdir. Kerpiç evlerden modern evlere geçen ve 1954 yılında il olması ile birlikte her alanda hızlı bir ilerleme kaydeden Adıyaman birçok projeye imza atacak ve önümüzde ki yıllarda yeni yatırımlara sahne olacaktır. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın desteği ile süren projeler Adıyaman’ın önümüzde ki süreçte tüm alanlarda büyük başarılara imza atmasına yol açacaktır.

Adıyaman Valiliği Duyuruları

Bu hedeflerden en önemlisi GAP Projesi’dir. Ekonomik düzenlemeler ile GAP bölgesinde gelir düzeyini arttırarak diğer bölgeler ile eşitlemek; istihdam sağlamak hedefler arasındadır. Sulama kanallarını geliştirmek. Valilik tarımsal alanda yöneticilerin istihdamını sağlayabilmek adına sosyal hizmetleri geliştirmek, ihracat yapabilmek adına sanayiyi geliştirmek, kredi ve teknik destek sağlayarak girişimcileri teşvik etmek konularında çalışmalar yapmaktadır.

Adıyaman Valiliği Adresi

Adıyaman kültür ve turizm açısından son derece büyük öneme sahiptir. Komagene uygarlığı eserleri, Nemrut Dağı, Dünyaca ünlü Nemrut Heykelleri son derece önemli kültür ve turizm varlıkları arasında yer almaktadır. Birçok turist bu zenginlikleri görebilmek için Adıyaman’a gitmektedir. Atatürk barajı ’da oldukça büyük önem taşımaktadır. Atatürk Barajı’nın etrafında yer alan lokantalarda yemek yenilebilir.

Adıyaman Valiliği Telefonu

Adıyaman valiliğinin devam ettirdiği önemli projeler eğitimden sağlığa kadar birçok alanı kapsamaktadır. İlköğretime yönelik 7 proje ve 88 derslik, ortaöğretime yönelik 6 proje 104 derslik,  okul öncesine ise tam olarak 7 adet kurum projelendirilmiş ve yapılmıştır.Adıyaman Valiliği çatısında her alanda üstün gayret çerçevesinde ilerlemeler kaydedilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*