Adıyaman Müftülüğü


adiyaman muftulugu
adiyaman muftulugu

 Adıyaman il Müftülüğü: Adıyaman il müftülüğü şuan görev başında Sayın Mehmet Ali Öztürkçü bulunmaktadır. 13 Mayıs 2010 tarihinde atama gerçekleşerek, şuanda da aynı görevde bulunmaktadır. Azmi ve başarısı ile hayatı boyunca okumuş ve çalışmıştır. Adıyaman halkına din açısından birçok imkân vermektedir. Kur’an-ı Kerim okuma yarışması başlatarak, hayırda yarışılması fikrini aşılamaktadır. Suriye’ye yardım eli uzatarak herkese örnek bir davranış sergilemektedir.  Adıyaman il müftülüğü azim ve çalışkanlığı ile birlikte halka dini alanda birçok öğrenme imkânı sunmuştur.

Adıyaman Müftülüğü Hutbeler

Personel ile birlikte beraber hareket etmek adına devamlı olarak toplantılar yaparak, gerekli ihtiyacı gidermektedir. Umreye gitmek isteyen halkı bilgilendirmiştir. Camiler ve din görevlileri haftasını çeşitli etkinliklerle kutlamıştır. Hadis yarışması yapılarak, büyük bir heyecana ortak olmaktadır. Müslümanların kendi dinini yaşaması, yaşatması, anlaması ve anlatabilmesi adına her türlü ders kolaylığı sunmaktadır. Cami ve din görevlileri kutlaması, yarışmalar, Kur’an-ı Kerim dinletisi gibi devamlı program halindedir. Kandil ve Ramazan ayı gibi özel gece ve günleri devamlı olarak kutlamalar yapılıyor.Adıyaman il müftülüğü binası merkez olarak geçmekte olduğundan telefon ederek il müftülüğüne gidebilirsiniz.

Adıyaman Müftülüğü Münhal Kadrolar

Halkın istediği gibi birbirinden güzel ve bilgilendirici faaliyetler herkesin memnun kaldığı bir durum olmuştur. Müslüman halkın dinini öğrenmesi için birbirinden öğretici ders imkânları sağlanmaktadır. Bunların bazıları şöyledir: Kur’an-ı Kerim, Fıkıh, Arapça, Hafızlık, Hadis, Tefsir gibi dersler için büyük özveride bulunarak çalışılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*