Adana Valiliği


adana valiligi
adana valiligi

Adana Valisi: Adana son derece gelişmiş sosyo  – ekonomik yapısı ile her geçen gün yükselişte olan illerimizden biridir. Hava alanı, otoyol projeleri ile göz dolduran illerimizden. Türkiye’nin en büyük sanayi sitesine sahip olan Adana’da bir de Üniversite bulunmaktadır. Yeni açılan, konut alanları, sağlık ve eğitim kurumları ile yapılan yatırımlar her geçen gün artmaktadır. Çarpık kentleşme, altyapı sorunlarına çözüm bulabilmek için son derece büyük uğraşlar verilmekte ve Adana her geçen gün daha da gelişmektedir.

Adana Valiliği Hizmetleri

Hazar Petrollerini ve Orta Asya Gaz Kaynaklarını Türkiye üzerinden dünya pazarlarına taşıyabilecek; bölgeye yeni fabrikalar, yeni enerji santralleri sağlayacak, istihdamı ve iş gücü potansiyelini arttıracak Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının çalışmaları devam etmektedir. Adana Valisi Sn. Hüseyin Avni Coş ’un da bulunduğu Aygem (Adana Yatırım Araştırma ve Geliştirme Merkezi) ile sanayicinin yönlendirilmesi ve proje üretilmesi hususlarında çalışmalar yapılmaktadır.

Adana Valiliği Adresi

Adana önemli ticaret yollarının üzerinde olması sebebiyle ticarette son derece gelişmiştir. Adana’da sanayicilik faaliyetleri pamuğa dayalı olarak gerçekleşmektedir. Ayrıca gıda, seracılık, ormancılık kimya ve hazır giyim de gelir kaynakları arasında yer almaktadır.Kent merkezinde birçok ünlü mağaza da yer alan birçok ünlü mağaza yer almaktadır. M1 Tepe, Carrefour-Sa Adana’da görebileceğimiz mağazalardır.

Adana Valiliği İletişim

Adana turizm açısından da değerli tarihi eserlere sahip bir kentimizdir. Büyük saati, camileri, kervansarayları, bedestenleri, kervan sarayı ve mozaik müzesiyle görülmeye değerdir.Adana Valiliği daha birçok projeyi destekleyerek Adana ilimizi her geçen gün daha da ileriye taşımaya devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*