Adana Müftülüğü


adana muftulugu
adana muftulugu

Adana İl Müftülüğü: İçinde barındırdığı 5 ayrı birimle Din, Eğitim, İdari ve Mali, Personel, Hac ve Umre alanında hizmet veren Adana İl Müftülüğü bilinçli bir toplum yaratmak amacıyla kurulmuştur. 4 Ocak 2012’den bu yana görevde bulunan Arif Gökçe, İl Müftülüğü görevini üstlenmiştir.    Ahlak yasaları kapsamında topluma doğru dini bilgiyi amaçlamaktadır. Toplumdaki aile bilincini geliştirilmesi, toplumun sosyal kesimindeki düzene dini açıdan bakmaktadır. Doğru din bilgilerine sahip bireyler, dini bilinci yerleşmiş toplum oluşturmayı istemektedir.

Adana Müftülüğü Hutbeler

Adana İl Müftülüğü oluşturduğu Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu ile ailelere ulaşmaktadır. Müftülüğe bağlı 4 merkez, 15 ilçe müftülüğü bulunmaktadır. İnşaatı devam edenlerle birlikte Adana ili sınırları içerisinde toplamda 1335 camii bulunmaktadır. Ayrıca müftülüğe bağlı 442 kuran kursu bulunmaktadır. Ayrıca müftülüğün oluşturduğu Türkiye Diyanet Vakfı Adana Yayınevi’nde çeşitli dini, milli, kültürel yayınlar halka arz edilmektedir. Kurumun web sitesinde bulunan bir hizmet Adana Müftüsüne danışabilir, tüm soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Sitede ayrıca dini bilgiler ve bu bilgileri kapsayan mobil uygulamayı edinebilirsiniz.

Adana Müftülüğü Münhal Kadrolar

Müftülük ayrıca yapılan yardım ve desteklerle yeni din kurumların inşasına devam etmektedir. Bunlarla ilgili harcama listesine de web sayfasında halka açık bir biçimde yayınlanmıştır.  Adana İl Müftülüğüne Alidede Mah. Alimünif Cad. 2 Sk. No:6 Yağ Camii Yanı adresinden ulaşılabilir. Bilgi edinmek isteyenler sitesinde bulunan iletişim bölümünden kuruma ulaşabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*