Adana İl Sağlık Müdürlüğü


adana il saglik mudurlugu
adana il saglik mudurlugu

Adana Sağlık Müdürlüğü: İnsana ve çevreye saygı ilkeleri doğrultusunda, bireysel ve toplumsal memnuniyetin artırılması için çalışan Adana İl Sağlık Müdürlüğü sağlık alanındaki kaliteli hizmet yönetimine yön vermektedir. Kurumun müdürlük görevini Dr. Ahmet Özer sürdürmektedir.    Adana İl Sağlık Müdürlüğü ulusal seviyede halkın sağlığının koruması sağlayan ve bu politikaların etkinliklerini yürütmektedir. Toplumun sağlık konusundaki bilincinin artırılması ve bununla ilgili eğitimleri düzenlemektedir.

Adana İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Kurumun asıl amacı ülkemizin sağlık alandaki çalışmalarına evrensel düzeyde katkıda bulunmaktadır. Adana ve ilçelerindeki sağlık hizmetlerini kullanılabilir  ve ulaşılabilir kılmaktır. Kuruma bağlı sağlık müdürlükleri, hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezi, il ambulans servisi başhekimliği, eğitim araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır. Web sayfasında bulunan uygulamalar sayesinde laboratuvar sonuçlarınıza ulaşabilir, aile hekiminizi sorgulayabilirsiniz. Bunun yanında Sağlık Bakanlığına bağlı birimlere de site üzerinden erişim sağlanılmaktadır.

Adana İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Ayrıca ilde çeşitli eğitimler düzenleyerek insanların ilk yardım, doğru beslenme, aile planlaması gibi konularda bilinçlenmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kurum tarafından doğal afetlerin sonuçlarına hazırlıklı bir toplum yaratmak için oryantasyon ve tatbikat programları düzenlemektedir. Ayrıca halkın organ bağışı için bilgilendirilmesi ve organ bağışının yararlarının aktarılıp anlatılması görevini üstlenmiştir.  Adana İl Sağlık Müdürlüğünün web sayfasından hasta hakları ve kurumla ilgili bilgilere erişilebilir. Bunun yanı sıra Mustafa Kemal Paşa Bulvarı İl Sağlık Müdürlüğü Yüreğir / ADANA adresinden kurumun binasına ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*